Táto webová stránka využíva súbory cookies. Kliknutím na "zatvoriť", alebo na zostať na stránke, súklasíte s využívaním cookies. Ďalšie informácie nájdete pod Vyhlásením o ochrane osobných údajov.

Učebné materiály

Online ponuka

Učiť sa nemecky na internete -  ponuka je veľká! Vybrali sme za Vás:

deutsch.info

Nemáte práve veľa času, navštevovaťkurz nemčiny? Precvičujte a zlepšujte svoje jazykové znalosti s deutsch.info. Online platforma ponúka zdarma kurzy na úrovniach  A1, A2 a B1. Kurzy, mediatéka ako aj praktické informácie o živote v Rakúsku a Nemecku sú Vám k dispozícii v sedemnástich rôznych jazykoch. 

Kliknite tu: www.deutsch.info

sprachportal.at: materiály so zameraním na Rakúsko

Prepracovali a aktualizovali sme naše materiály k rakúskym reáliám. Nájdete ich teraz na  www.Sprachportal.at, spoločnej učebnej platforme Österreich Institutu a  Rakúskeho Integračného fondu. Preklikajte sa ňou!

 

Österreich Spiegel

Noviny pre výuku nemčiny, ktoré vydáva Österreich Institut v spolupráci s Rakúskym integračným fondom. Či už sa učíte nemčinu kvôli práci alebo štúdiu, alebo je to skrátka Vaše hobby, v našich novinách nájdete zaujímavé originálne články z rakúskej tlače. Österreich Spiegel, ktorý vychádza štyrikrát do roka, dopĺňajú rádio príspevky a didaktizovaná príloha. Ideálny ako darček pre vyučujúcich nemčiny alebo samoukov či študentov na samoštúdium! Ukážkový výtlačok získate zdarma u nás na inštitúte. Predplatné si môžete objednať v online shope našej viedenskej centrály (len v nemeckom jazyku)!

Odborný jazyk

Potrebujete nemčinu vo svojom pracovnom odbore? Tím odborníkov a skúsených vyučujúcich nemčiny ako cudzieho jazyka pre Vás zostavil radu materiálov odbornej nemčiny. Odborná nemčina je k dispozícii pre oblasti právo, hospodárstvo a zdravotníctvo.     

Vhodné aj pre samoštúdium! Je možné objednaťich prostredníctvom online shopu (len v nemeckom jazyku)

Filmové didaktizácie

Rozumieť a vychutnať si dobrý film a zároveň sa učiť aktívne nemecky? Naše učebné materiály k rakúskym filmom Vám ukážu, že sa to dá.
Máme filmy, ktoré vyhovejú každému vkusu! Viac (len v nemeckom jazyku)

Manažment skupín v rámci vyučovania nemčiny

Ako môžem svojich žiakov a žiačky ešte efektívnejšie motivovať k učeniu? V čom tkvie problém, ak vyučovanie napriek najlepšej príprave jednoducho "nefunguje"? A pomocou akých metód vnesiem do skupiny nový vietor?  Naša príručka Manažment skupín v rámci vyučovania nemčiny Vám pomôže lepšie porozumieť dynamickým procesom v skupine a aktívnejšie ich usmerňovať. Je možné objednať ich prostredníctvom online shopu v našej viedenskej centrále ! (len v nemeckom jazyku)