Táto webová stránka využíva súbory cookies. Kliknutím na "zatvoriť", alebo na zostať na stránke, súklasíte s využívaním cookies. Ďalšie informácie nájdete pod Vyhlásením o ochrane osobných údajov.

Projekty

Kreatívna súťaž v písaní na Österreich Institutoch

Víťazne do cieľa dobehol text "Spievajúci bicykel" od Martiny Stříbernej z Dvora Králové z Českej republiky. 23-ročná študentka sa teší zo získania hlavnej ceny, bicykla od spoločnosti KTM.

Druhé miesto obsadila 29-ročná Anna Ligostayeva z ukrajinského mesta Donetsk so svojou básňou "Moje meno je bicykel", v ktorej sa prihovára čitateľom bicykel. Tretie miesto získal text "Zápolenie bicyklov" od 16-ročného Norberta Szabóa z Budapešti, Maďarsko. Spoločne s Annou Ligostayevou sa rovnako teší z príslušenstva pre bicykle rovnako od spoločnosti KTM.


Na porotu, pozostávajúcu z piatich členov, urobila vysoká úroveň zaslaných textov veľky dojem. Hodnotené boli originalita textov a ako dobre zvolená fotografia k danej téme pasuje. Text mal byť napísaný v nemeckom jazyku, jazykové chybičky sa nebrali do úvahy.
 
Najväčší počet textov, 85, prišlo z Poľska, nasledovalo 27 textov z Talianska, 18 z Českej republiky a 10 z Maďarska. Zapojili sa však aj ľudia z Ukrajiny, Srbska, Bieloruska, Maroka, Švajčiarska, Mexika, Činy a Rakúska. 123 textov pochádza od dospelých, 30 textov od detí a mladistvých.

  • 1. Platz – Martina Stříbrná, Tschechien
  • 2. Platz - Anna Ligostayeva, Ukraine
  • 3. Platz - Norbert Szabó, Ungarn

Víťazné texty

1. miesto: Martina Stříbrná: Spievajúci bicykel

2. miesto: Anna Ligostayeva: Moje meno je bicykel

3. miesto: Norbert Szabó : Zápolenie bicyklov!

Členovia poroty

Die Jury bei der Arbeit: Christian Rupp (Mobilitätsagentur Wien), Anne Pritchard-Smith (Österreich Institut), Martin Ohrt (Jugend-Literatur-Werkstatt Graz), Udo Karwasser (Schriftsteller und DaF-Lektor), Hermine Schreiberhuber (Journalistin, Der Österreichische Journalist), Milana Sevič (Österreich Institut)

1. cena:
Bicykel značky KTM z City Line v hodnote viac ako 500,-€.

2. a 3. cena:
Hodnotné príslušenstvo značky KTM v celovej hodnote viac ako 200,-€.