Táto webová stránka využíva súbory cookies. Kliknutím na "zatvoriť", alebo na zostať na stránke, súklasíte s využívaním cookies. Ďalšie informácie nájdete pod Vyhlásením o ochrane osobných údajov.

Sponzori

Staňte sa sponzorom našich Österreich Institutov!

Posilnite svoju pozíciu na trhu Vaším prezentovaním sa na našich miestach a buďte v priamom kontakte s klientmi.

Zasaďte vyditeľnú stopu Vašej zaangažovanosti v oblasti vzdelávania, jazyka, komunikácie a kultúry.


Spoločne oslovíme mnoho ľudí a uskutočníme dôležité projekty pre podporu interkultúrneho porozumenia a viacjazyčnosti v Európe.


S pomocou ich úsilia a ďalších prostriedkov vytvárame napríklad inovatívne metódy výuky.


Všetkým sponzorom a partnerom vrelá vďaka za ich podporu:

Schloss Hof

Na ploche vyše 50 hektárov sa rozprestiera nádherné barokové dielo - areál zámku Schloss Hof.  Zámok, ktorý bol založený pre legendárneho princa Eugena Savoyského, sa zmenil za vlády cisárovnej Márie Terézie na najväčší vidiecký zámocký kompex v Rakúsku.  Nádherný  komplex z obytného paláca,  jedinečný záhradný areál so siedmymi terasami a idylickým hospodárstvom vrátane zverníka, záhrady, kde je možné ochutnať rôzne plody a  celkom nový interaktívny Detcký a rodinný svet, to všetko robí so Schloss Hofu miesto pre jedinečný zmyslový zážitok. Dnes sa konajú v Schloss Hofe početné podujatia ako aj každoročne sa meniace výstavy.

KTM Fahrrad GmbH – Bicykle vyrobené v Rakúsku

KTM Fahrrad GmbH je rakúskym popredným výrobcom bicyklov. Už od roku 1964 opúštajú bicykle extra triedy továreň v Mattighofene (Horné Rakúsko). Rozmanitosť ponuky pokrýva každú oblasť, od bicykla pre príjemné strávenie voľných chvíľ až po súťažné stroje. Okrem toho patrí KTM od roku 2010 medzi lídrov vo výrobe e-bikov. V roku 2014 oslavuje spoločnosť svoje KTM 50. výročie a spája vo svojich bicykloch tradičné hodnoty a vysokú kvalitu s najnovšími vymoženosťami  techniky.  Aby ste si mohli užiť Rakúsko ako sa najkrajšie dá: na dvoch kolesách.

Thermenhotel Emmaquelle

Skutočný relax v Thermehotel Emmaquelle!

Vychutnajte si u nás príjemnú atmosféru a vynikajúce jedlo.  Vyberané maškrty z regionálnej kuchyne Vás istotne presvedčia.

Sme rodinný podnik, ktorý sa s láskou k detailu už celé desatročia stará o Thermahotel Emmaquelle. Vďaka ideálnemu umiestneniu - hneď vedľa kúpeľov Bad Gleichenberg - disponujeme dokonca podzemnou spojovacou chodbou, ktorou sa pohodlne dostanete až do Therme.

S potešením Vás radi privítame v Thermahotel Emmaquelle!

Belvedere

Zámok, pozostávajúci z Horného a Dolného Belvederu plus rozsiahlej záhrady patrí k najkrajším barokových stavbám, rovnako ako aj k svetovénu dedičstvu UNESCO.
Dnes je zámkok Belveder domovom mnohých významných zbierok rakúskeho umenia od stredoveku až po súčastnosť. V hornom časti Belvederu a Oranžérii je možne prezrieť si nadherné exkluzívne výstavy. Jedným z najexkluzívnejších lákadiel Belvederu je známi obraz "Bozk" od Gustava Klimta, ktorý je možne obdivovať v rámci stálej vystavy Gustava Klimta v časti Horný Belveder

Wien Museum

Wien Museum je univerzálnym mestským múzeom s pestrou škálou výstav a zbierok počnúc históriou, cez umenie a módu až po kultúru všedného dňa a to od počiatku osídľovania až po súčasnosť.
Vďaka svojmu všestrannému zameraniu a interdisciplinárnemu potenciálu prináleží Wien Museum jedinečná pozícia na poli viedenských múzeí.Vystupuje na scéne mesta na viacerých pozíciach. Viedenská metropola je príkladom svojimi spoločenskými, kultúrnymi a urbanistickými zmenami aj pre iné veľkomestá.
Wien Museum je verejným médiom zjednocujúcim rôzne vedné odbory. Ponúka priestor pre premýšľanie a reflexiu svojím pravidelným i náhodným návštevníkom.
Všetkým je dané najavo: kto sa zaujíma o Viedeň, ten si tu príde na svoje.

Technisches Museum Wien

Najstaršie auto na svete, zákon rovnováhy na páke, ktorý si môžete sami vyskúšať, rôzne špeciálne zbierky, osobité výstavy a "Všedný deň. Návod na použitie.", to všetko môžete nájsť v tomto neobyčajne živom múzeu.

Haus der Musik

Dom hudby prezentuje v 6 etážach fascinujúci svet hudby. Vyskúšajte svoj hudobný talent na virtuálnom dirigentskom pulte, skomponujte Váš vlastný valčík, alebo experimentujte s tónmi, zvukmi a inštrumentami. Toto všetko môžete vyskúšať a nájsť v dome hudby.

Kunsthaus Wien

Aj psi môžu do múzea! KunstHausWien vystavuje celú prehliadku Friedricha Hundertwassera, ktorý je určujúcim tvorcom v architektonickom prestavovaní budov.Taktiež je tu možnosť vidieť medzinárodné premeny, stredobodom sú fotografie.