Táto webová stránka využíva súbory cookies. Kliknutím na "zatvoriť", alebo na zostať na stránke, súklasíte s využívaním cookies. Ďalšie informácie nájdete pod Vyhlásením o ochrane osobných údajov.

O nás

Kto sme

Rakúske Inštitúty (Österreich Institute) ponúkajú kurzy nemčiny na všetkých úrovniach a pre všetky vekové kategórie. Iniciujú podujatia, súťaže a projekty a sú licencovaným partnerom Rakúskeho jazykového diplomu (ÖSD). Rakúske inštitúty vydávajú učebné materiály, spolupracujú s národnými a medzinárodnými odbornými združeniami a vzdelávacími zariadeniami.

 

Österreich Institut s.r.o. je oficiálnym rakúskym sprostredkovateľom kurzov nemčiny v zahraničí. Stopercentným vlastníkom je Rakúska republika. Zástupcom vlastníka je Spolkové ministerstvo pre európske a medzinárodné záležitosti. Dozornú radu tvoria zástupcovia zo štyroch ministerstiev a z obchodnej komory.

                                                           

Kde nás nájdete

Člen EUNIC-u

Österreich Institut je od decembra 2016 riadnym členom EUNIC Global, Spoločenstva národných kultúrnych inštitútov Európskej únie. Spolu s Österreich Institut zahŕňa EUNIC 36 kultúrnych inštitútov z 27 členských krajín EÚ. Okrem toho disponuje toto spoločenstvo v 80 krajinách takzvanými "klastermi" . Österreich Institut už roky realizuje spoločné iniciatívy s inými európskymi kultúrnymi inštitútmi v krajinách, kde pôsobí.